Legalizacja działalności firm transportowych

Prowadzenie firmy transportowej wymaga odpowiedniej licencji. W E-TACHO znamy procedury i wymagania dotyczące zdobycia i utrzymania licencji transportowej. Nasz zespół specjalistów zapewnia kompleksowe wsparcie – od zrozumienia wymagań, przez przygotowanie dokumentów, do finalizacji zgłoszenia. Oprócz zdobycia licencji, oferujemy także doradztwo w zakresie zgodności z przepisami, aby pomóc Ci utrzymać licencję i skupić się na bezpiecznym i efektywnym prowadzeniu firmy transportowej. Umów się na spotkanie, aby dowiedzieć się więcej.

LEGALIZACJA DZIAŁALNOŚCI FIRM TRANSPORTOWYCH Z KANCELARIĄ E-TACHO

Licencja transportowa i zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, są podstawowymi dokumentami dla firm transportowych świadczących usługi przewozu osób i rzeczy. Posiadanie licencji i zezwolenia uprawnia do zarobkowego transportu drogowego osób i rzeczy.
Główne kroki w uzyskaniu licencji:

1

Wnioskowanie

Wnioski o licencję składane są w Starostwie Powiatowym (dla licencji krajowej) lub w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego (dla licencji międzynarodowej).

2

Tabor

Wykaz pojazdów, które mają zostać objęte licencją transportową.

3

Kompetencje

Osoba zarządzająca transportem musi posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

4

Reputacja

Firma musi posiadać nienaganną reputację.
5

Siedziba

Firma musi mieć siedzibę w Unii Europejskiej i posiadać bazę eksploatacyjną przez co rozumie się miejsca postoju, miejsce do przeładunku lub naprawy pojazdów.

6

Zdolność finansowa

Firma musi wykazać zdolność finansową, na przykład poprzez gwarancję bankową, ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej lub roczne sprawozdanie finansowe.

7

Zaświadczenie o niekaralności

Zaświadczenie to potwierdza, że osoby zarządzające nie naruszały  prawa.

8

Opłaty

Proces uzyskania licencji transportowej i zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wiąże się z opłatami, które wnosi się do organu wydającego licencję transportową.

9

Wydanie dokumentu

Po pozytywnej weryfikacji dokumentów, licencja jest wydawana wraz z zezwoleniem na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.

Potrzebujesz pomocy w wyrobieniu lub utrzymaniu licencji ?
Zapytaj nas o szczegóły

Dowiedz się więcej o licencjach dla firm transportowych

Potrzebujesz porozmawiać o uzyskaniu lub utrzymaniu licencji ? Zapytaj nas o szczegóły

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym doświadczonym ekspertem. Podczas tego spotkania będziemy mogli dogłębnie zrozumieć specyfikę Twojej firmy transportowej i przedstawić Ci konkretne obszary, w których możemy zaoferować wsparcie. Rozważymy wspólnie, jakie usługi mogą najbardziej przyczynić się do optymalizacji Twojego biznesu.

Porozmawiajmy o możliwościach współpracy w Twojej firmie

Po wypełnieniu formularza, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą. W trakcie tej rozmowy, przeprowadzimy przegląd kluczowych dziedzin Twojej firmy, gdzie nasza oferta ma potencjał przynieść korzyści. Podczas konsultacji najczęściej omawiamy takie zagadnienia jak:

Marta Padusińska

Koordynator Biura Obsługi Klienta
Scroll to Top