Legalizacja działalności firm transportowych
Prowadzenie firmy transportowej wymaga odpowiedniej licencji. W E-TACHO znamy procedury i wymagania dotyczące zdobycia i utrzymania licencji transportowej. Nasz zespół specjalistów zapewnia kompleksowe wsparcie – od zrozumienia wymagań, przez przygotowanie dokumentów, do finalizacji zgłoszenia. Oprócz zdobycia licencji, oferujemy także doradztwo w zakresie zgodności z przepisami, aby pomóc Ci utrzymać licencję i skupić się na bezpiecznym i efektywnym prowadzeniu firmy transportowej. Umów się na spotkanie, aby dowiedzieć się więcej.
LEGALIZACJA DZIAŁALNOŚCI FIRM TRANSPORTOWYCH Z KANCELARIĄ E-TACHO
Licencja transportowa i zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, są podstawowymi dokumentami dla firm transportowych świadczących usługi przewozu osób i rzeczy. Posiadanie licencji i zezwolenia uprawnia do zarobkowego transportu drogowego osób i rzeczy.
Główne kroki w uzyskaniu licencji:
Wnioskowanie
Wnioski o licencję składane są w Starostwie Powiatowym (dla licencji krajowej) lub w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego (dla licencji międzynarodowej).
Tabor
Wykaz pojazdów, które mają zostać objęte licencją transportową.
Kompetencje
Osoba zarządzająca transportem musi posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.
Reputacja
Firma musi posiadać nienaganną reputację.Siedziba
Firma musi mieć siedzibę w Unii Europejskiej i posiadać bazę eksploatacyjną przez co rozumie się miejsca postoju, miejsce do przeładunku lub naprawy pojazdów.
Zdolność finansowa
Firma musi wykazać zdolność finansową, na przykład poprzez gwarancję bankową, ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej lub roczne sprawozdanie finansowe.
Zaświadczenie o niekaralności
Zaświadczenie to potwierdza, że osoby zarządzające nie naruszały prawa.
Opłaty
Proces uzyskania licencji transportowej i zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wiąże się z opłatami, które wnosi się do organu wydającego licencję transportową.
Wydanie dokumentu
Po pozytywnej weryfikacji dokumentów, licencja jest wydawana wraz z zezwoleniem na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
Potrzebujesz pomocy w wyrobieniu lub utrzymaniu licencji ?
Zapytaj nas o szczegóły
Licencje dla firm transportowych
W czym jeszcze możemy pomóc ?
Nasze wszechstronne usługi dla firm transportowych obejmują zarządzanie kadrami, flotą, szkolenia, audyty i pomoc prawną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia i nasze wieloletnie doświadczenie, aby zoptymalizować Twoją działalność i zwiększyć jej efektywność.
Obsługa prawna firm transportowych
Nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę prawną dla firm transportowych, realizowaną przez radców prawnych specjalizujących się w problemach dotykających branży transportowej.
Rozliczenia czasu pracy
kierowców
Usługa obejmuje działania z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców, prowadzenia ewidencji czasu pracy jak i całej dokumentacji pracowniczej wpływającej na wysokość wynagrodzenia kierowców.
Analiza czasu pracy
kierowców
Usługa obejmuje działania z zakresu analizy czasu pracy kierowców i analizy naruszeń, oraz ustalenie okresów aktywności kierowców.
Legalizacja pobytu i zatrudnienia kierowców
Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze firm transportowych w zakresie legalizacji pobytu i zatrudnienia kierowców spoza UE, gwarantując zgodność z obowiązującymi przepisami.
Dowiedz się więcej o licencjach dla firm transportowych
Potrzebujesz porozmawiać o uzyskaniu lub utrzymaniu licencji ? Zapytaj nas o szczegóły
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym doświadczonym ekspertem. Podczas tego spotkania będziemy mogli dogłębnie zrozumieć specyfikę Twojej firmy transportowej i przedstawić Ci konkretne obszary, w których możemy zaoferować wsparcie. Rozważymy wspólnie, jakie usługi mogą najbardziej przyczynić się do optymalizacji Twojego biznesu.
Porozmawiajmy o możliwościach współpracy w Twojej firmie
Po wypełnieniu formularza, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą. W trakcie tej rozmowy, przeprowadzimy przegląd kluczowych dziedzin Twojej firmy, gdzie nasza oferta ma potencjał przynieść korzyści. Podczas konsultacji najczęściej omawiamy takie zagadnienia jak:
- Ilość kierowców ?
- Ilość pojazdów z tachografem cyfrowym ?
- Ilość pojazdów z tachografem "inteligentnym" ?
- Ilość pojazdów z tachografem analogowym ?
- Ilość pojazdów z systemem lokalizacji „GPS” ?
- Ilość pojazdów z możliwością zdalnego odczytu tachografu i karty cyfrowej kierowcy ?